BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Kur es varu nopirkt braukšanas biļeti?

Biļeti ir iespējams iegādāties internetā www.bezrindas.lv un www.mobilly.lv vietnēs, autoostu kasēs, kā arī pie autobusa vadītāja.

Vai es autobusā varu samaksāt par braucienu ar maksājuma karti?

Reģionālajos autobusos norēķinus ir iespējams veikt skaidrā naudā un ar maksājumu kartēm. Maksājot ar karti, jāņem vērā tīkla pārklājuma stabilitāte, kas ir tiešā veidā saistīta ar termināļu darbību.

Kā es varu uzzināt par izmaiņām kustības sarakstos?

Par izmaiņām varat uzzināt, zvanot attiecīgā novada dispečeru dienestam pa bezmaksas tālruni Liepājā - 80000078; Pierīgā - 80000079; Ogrē - 80700004; Aizkrauklē - 80700006, mūsu Facebook kontā vai mājaslapā www.lapline.lv.

Kas ir tarifa pieturvieta? Kādēļ ir pieturvietas, kur autobuss nepietur?

2010. gada 13. jūlija Ministru kabineta noteikumu Nr. 634 “Sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšanas kārtība maršrutu tīklā” 9. punktā noteikts sekojošais: “Reģionālās nozīmes autobusu maršrutā pārvadātājs nodrošina pasažieru iekāpšanu autobusā un izkāpšanu no tā autoostā vai autobusu kustības sarakstā norādītajā pieturā. Apdzīvotā vietā pieturu ārpus autoostas nosaka pasūtītājs pēc saskaņošanas ar attiecīgo pašvaldību.” Pasažieru pārvadātājs strādā uz līguma pamata, kas noslēgts ar Autotransporta direkciju. Līgumā ir noteiktas pieturvietas un biļešu cenas tiek aprēķinātas par autobusu kustības sarakstā iekļautajām pieturām jeb tarifa pieturām. Ja pilsētā ir pieturvieta, kas tur jau izsenis ir atradusies, bet tā nav iekļauta autobusa kustības sarakstā, tad autobusa vadītājs nav tiesīgs tajā apstāties. Tarifa pieturvietas Autotransporta direkcija vai pārvadātājs aprīko ar maršrutu sarakstiem, kā arī tās mājaslapā ir pieejams pieturvietu meklētājs.

Vai es varu lūgt vadītājam apstāties un izlaist mani starp pieturvietām?

Autobusa vadītājs ir tiesīgs izlaist pasažierus tikai autobusu kustības sarakstā norādītajās pieturās.

Kā rīkoties, ja es esmu aizmirsis vai atrodu kādu mantu autobusā?

Facebook platformā ir izveidota grupa Liepājas autobusu parks - atrasts, pazaudēts. Gadījumos, kad kaut kas ir nozaudēts vai atrasts mūsu autobusā, piesakieties šajā Facebook grupā un ielieciet ziņu. Gadījumā, ja neizmantojat sociālos tīklus, aicinām zvanīt mūsu dispečeriem.

Kā pārliecināties, ka starppilsētu pieturvietā vadītājs mani uzņems autobusā?

Pirms doties uz sevis izvēlēto pieturvietu, aicinām pārliecināties, ka Jūsu izvēlētā pietura ir iekļauta autobusa kustības sarakstā, jo autobusa vadītājs nodrošina pasažieru iekāpšanu autobusā un izkāpšanu no tā autoostā vai autobusu kustības sarakstā norādītajās pieturās. Tāpat, esot pieturā aicinām signalizēt vadītājam, ka vēlaties iekāpt autobusā, piemēram, stāvot pamanāmā vietā ar paceltu roku. Neatkarīgi no gadalaika vai diennakts laika, aicinām pasažierus būt pamanāmiem uz ceļa un pieturvietās, rūpējoties par savu un citu satiksmes dalībnieku drošību. Tumšajā laikā aicinām lietot atstarotājus.

Atgādinām, ka iepriekš internetā vai citā tirdzniecības vietā iegādāta biļete nodrošinās Jums vietu autobusā, biļetē norādītajā sēdvietā.

Kā es varu pieslēgties bezvadu internetam (wi-fi), ja tāds ir nodrošināts autobusā?

Visos mūsu reģionālo maršrutu autobusos ir pieejams bezmaksas internets. Pieslēgties iespējams, ieslēdzot viedtālrunī bezvadu savienojuma funkciju. Ja savienojums neizveidojas automātiski, tad sava tālruņa bezvadu interneta iestatījumos, atrodiet tīklu ar Liepājas autobusu parks konkrētā autobusa valsts reģistrācijas numuru un nospiediet uz tā. Jāņem vērā, ka sakaru stabilitāte ir atkarīga no interneta pārklājuma attiecīgajā vietā.

Kas jāņem vērā, ja ar autobusu vēlas pārvietoties persona ar kustību traucējumiem?

Gadījumos, kad personai ar kustību traucējumiem ir nepieciešams saņemt pakalpojumu reisā, kurā nav norīkots speciāli pielāgots autobuss vai personai nav zināma informācija konkrētā reisa izpildē, šo informāciju iespējams noskaidrot un pieteikt šādu autobusu 36 stundas pirms konkrētā reisa izpildes, piezvanot uz bezmaksas dispečeru dienesta tālruni attiecīgajā reģionā: Liepāja - 80000078; Pierīga - 80000079; Ogre - 80700004; Aizkraukle - 80700006.

Kas jāņem vērā, ja pārvadā dzīvniekus?

Autobusos ir atļauts pārvadāt suņus, kaķus, dekoratīvos putnus, mājputnu vai dekoratīvo dzīvnieku mazuļus, kas brauciena laikā atrodas dzīvnieku būrī vai specializētās somā, ja tas netraucē citus pasažierus.

Maksa par dzīvnieku pārvadāšanu ir pielīdzināta maksai par bagāžas pārvadāšanu.

Ja vienā būrī vai somā atrodas vairāki dzīvnieki, pārvadāšanas maksa nemainās, cena tiek aprēķināta par vienu bagāžas vienību.

Kā varu izmantot braukšanas maksas atvieglojumus ar Latvijas Goda ģimenes apliecību?

Lai saņemtu braukšanas maksas atlaidi, iegādājoties biļeti, pasažierim jāuzrāda Latvijas Goda ģimenes apliecība, kopā ar personu apliecinošu dokumentu, savukārt skolēnam/studentam jāuzrāda personu apliecinošu dokuments vai attiecīgi skolēna/studenta apliecība, ko nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 414 – Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumi. Drīzumā gan tiek plānots mainīt braukšanas maksas atvieglojumu piemērošanas noteikumu kārtību. Aicinām iepazīties ar informācijušeit https://www.atd.lv/lv/braukšanas-maksas-atvieglojumi

Kādi atvieglojumi pienākas, uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību "3+ Ģimenes karte" vai Latvijas Goda ģimenes apliecību "Goda ģimene"? Kādi papildus dokumenti jāuzrāda?

1. Personām no daudzbērnu ģimenēm un ģimenēm, kuru aprūpē ir bērns ar invaliditāti vai pilngadīga persona, kas nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tai noteikta I vai II invaliditātes grupa, kuras uzrāda Latvijas Goda ģimenes apliecību "3+ Ģimenes karte" vai Latvijas Goda ģimenes apliecību "Goda ģimene" un personu apliecinošu dokumentu, ir tiesības saņemt braukšanas maksas atvieglojumu 50 % apmērā no brauciena biļetes pilnas cenas un 40 % apmērā no abonementa biļetes cenas sabiedriskajā transportlīdzeklī, kas pārvadā pasažierus reģionālās nozīmes maršrutā.

2. Personām no daudzbērnu ģimenēm un ģimenēm, kuru aprūpē ir bērns ar invaliditāti vai pilngadīga persona, kas nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tai noteikta I vai II invaliditātes grupa, kuras apmeklē vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības iestādes, uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību "3+ Ģimenes karte" vai Latvijas Goda ģimenes apliecību "Goda ģimene" un personu apliecinošu dokumentu vai skolēna apliecību, ir tiesības saņemt braukšanas maksas atvieglojumu 90 % apmērā no brauciena biļetes pilnas cenas, izmantojot sabiedrisko transportlīdzekli, kas pārvadā pasažierus reģionālās nozīmes maršrutā.

3. Personām no daudzbērnu ģimenēm un ģimenēm, kuru aprūpē ir bērns ar invaliditāti vai pilngadīga persona, kas nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tai noteikta I vai II invaliditātes grupa, kuras turpina vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iegūšanu, bet ne ilgāk kā līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai, uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību "3+ Ģimenes karte" vai Latvijas Goda ģimenes apliecību "Goda ģimene" un personu apliecinošu dokumentu vai studenta apliecību, ir tiesības saņemt braukšanas maksas atvieglojumu 90 % apmērā no brauciena biļetes cenas, izmantojot sabiedrisko transportlīdzekli, kas pārvadā pasažierus reģionālās nozīmes maršrutā.

Kā ērtāk pārvadāt bērnu ratus?

Mūsu starppilsētu autobusi ir aprīkoti ar bagāžas nodalījumu, kurā var viegli ievietot bērnu ratiņus. Autobusa vadītājs palīdzēs ar ratiņu ievietošanu. Saskaņā ar 2012. gada 28. augusta Ministru kabineta noteikumu Nr. 599 "Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība" 62. punktu bērnu ratiņu pārvadāšana bagāžā ir bez maksas.

Vai persona ar invaliditāti var izmantot sabiedrisko transportu bez maksas?

Personām ar I vai II invaliditātes grupu un personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, kā arī personai, kura pavada personu ar I invaliditātes grupu vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, ir tiesības bez maksas izmantot sabiedrisko transportlīdzekli, uzrādot atbilstošus dokumentus. 

Kādi dokumenti ir jāuzrāda, ja persona ar invaliditāti vai tās pavadonis vēlas izmantot sabiedrisko transportu bez maksas?

Pirmsskolas vecuma bērni ar invaliditāti uzrāda invaliditātes apliecību.

Bērni ar invaliditāti, kuri apmeklē vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības iestādes, uzrāda invaliditātes apliecību vai invaliditātes apliecību kopā ar personu apliecinošu dokumentu vai skolēna apliecību, ja invaliditātes apliecībā nav fotoattēla.

Personas ar I vai II invaliditātes grupu uzrāda invaliditātes apliecību vai invaliditātes apliecību kopā ar personu apliecinošu dokumentu, ja invaliditātes apliecībā nav fotoattēla.

Personas ar I vai II invaliditātes grupu, kuras līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai turpina vispārējās profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iegūšanu, uzrāda invaliditātes apliecību vai invaliditātes apliecību kopā ar personu apliecinošu dokumentu vai studenta apliecību, ja invaliditātes apliecībā nav fotoattēla.

Vai bez vecāku gādības palikušiem bērniem ir braukšanas maksas atvieglojumi?

Bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs, uzrādot apliecību sociālo garantiju nodrošināšanai, ir tiesības bez maksas izmantot sabiedrisko transportlīdzekli, kas pārvadā pasažierus reģionālās nozīmes maršrutā.

Vai politiski represētām personām ir braukšanas maksas atvieglojumi?

Politiski represētām personām, uzrādot politiski represētās personas apliecību, ir tiesības bez maksas izmantot sabiedrisko transportlīdzekli, kas pārvadā pasažierus reģionālās nozīmes maršrutā.

Vai nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem ir braukšanas maksas atvieglojumi?

Nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem, uzrādot nacionālās pretošanās kustības dalībnieka apliecību, ir tiesības bez maksas izmantot sabiedrisko transportlīdzekli, kas pārvadā pasažierus reģionālās nozīmes maršrutā.