Liepājas autobusu parks no 2. maija uzsāks komercreisus maršrutā Rīga-Liepāja

No šī gada 2. maija AS “Liepājas autobusu parks” (LAP) paplašinās pasažieru iespējas savienot galvaspilsētu ar piejūras pilsētu Liepāju, iekļaujot 11 jaunus komercreisus maršrutā “Rīga-Liepāja”. Labiekārtoti  un tūrisma klases autobusi turpmāk ik dienu papildinās autobusu satiksmi uz Liepāju, nodrošinot pasažieriem iespēju izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus arī rīta un vakara stundās. 

Sekojot valstiskam lēmumam mainīt reģionālās nozīmes transporta dotēšanas apjomu maršrutā “Rīga-Liepāja”, pasažieru pārvadājumu uzņēmums AS “Liepājas autobusu parks” ar vairāk nekā piecdesmit gadu pieredzi pasažieru pārvadāšanas jomā un vēsturisko sasaisti ar Liepāju, iesaistās reģionālās mobilitātes uzlabošanā. Šobrīd papildu valsts nodrošinātajiem 16 reisiem dienā, LAP nodrošinās arī 11 komercreisus.  

Lielākā daļa reisu tiks izpildīti ar šobrīd jau izmantotajiem “Mercedess Benz Intouro” autobusiem, noteiktu reisu izpildē tos papildinās arī tūrisma klases autobusiem, kas atbilst mūsdienu komforta standartiem kā arī būs pieejams WiFi. Rūpējoties par pasažieru drošību, visi  maršrutā iekļautie autobusi ir aprīkoti ar ērtiem, regulējamiem sēdekļiem un drošības jostām, kā arī videi draudzīgākiem EURO 6 emisijas klases dzinējiem.  

Pasažieru ērtībai un mobilitātei LAP nodrošina  pilsētas un rajona autobusu satiksmes  Liepājas valstpilsētas centra savienojumu ar Liepājas lidostu un vilciena staciju. Pasažieri uz un no Liepājas lidostas var nokļūt ar Nr. 5301 reģionālā maršruta autobusu. Pagājušā gada otrajā pusē, modernizējot vilcienu satiksmi uz un no Liepājas, LAP, sadarbībā ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības aģentūru “Liepājas Sabiedriskais transports” pielāgoja pilsētas autobusu satiksmi, lai pasažieri varētu ērtāk nokļūt uz staciju. 

Ar LAP izpildītajiem reisiem varēs iepazīties atd.lv, 1188.lv, visu diennakti ir pieejams arī uzziņu tālrunis: 80000078. 

Atgādinām, ka 16 maršruta reisi tiek organizēti VSIA “Autotransporta direkcija” pasūtījumā. Šo reisu izpilde tiks nodrošināta pēc Autotransporta direkcijas noteikta kustību saraksta un tās noteiktām pieturvietām, ar autobusiem, kas ir piemēroti personām ar kustību traucējumiem.  Pārējos reisus LAP nodrošinās pēc komerciāliem principiem. Vēršam pasažieru uzmanību tam, ka papildus reisu izcenojumi atšķirsies no valsts nodrošinātiem, kā arī biļetes cenā tiks iekļauta vienas bagāžas vienības pārvadāšanas maksa. Pārējo pakalpojumu izcenojumi ir pieejams LAP mājas lapā www.lapline.lv  

Reģionālo autobusu kustība tiks nodrošināta pēc šāda saraksta (* apzīmēti jaunie komercreisi) 

 • Virzienā no Dienvidkurzemes: 
 • - Maršrutā "Aizputes AO-Rīgas AO" katru dienu plkst. 4.10 
 • - Maršrutā "Priekules AO-Rīgas AO" no pirmdienas līdz sestdienai plkst. 4.45 
 • - Maršrutā "M. Ķempes iela (Liepāja)-Rīgas AO" katru dienu plkst. 4.10 
 • - Maršrutā “Aizputes AO-Rīgas AO” no pirmdienas līdz sestdienai)  plkst. 7.40
 • - Maršrutā "Liepājas AO-Rīgas AO" katru dienu plkst. 5.45*, 6.30, 7.00*, 9.30, 10.15*, 11.10*, 12.30, 15.30, 16.00*, 18.30. 20.30. 22.30. 
 •  
 • Virzienā no Rīgas uz Dienvidkurzemi: 
 • - Maršrutā "Rīgas AO-Liepājas AO"  katru dienu plkst. 5.30, 7.30, 8.40*, 10.30, 11.00*, 12.40*, 13.30, 15.40*, 16.30, 17.00*, 18.40* 
 • - Maršrutā "Rīga-Priekule" plkst. 16.45 
 • - Maršrutā "Rīga-Aizpute" plkst. 18.20 
 • - Maršrutā "Rīgas AO-M. Ķempes iela (Liepājā)" katru dienu plkst. 19.30, 21.30, 23.30 
 •  

AS “Liepājas autobusu parks”, kura darbība aizsākās 1945. gadā, ir lielākais autobusu pārvadājumu sniedzējs Kurzemē un viens no vadošajiem pasažieru autotransporta pakalpojumu sniedzējiem Latvijā. Uzņēmums nodrošina pasažieru pārvadājumus Liepājas pilsētā un Dienvidkurzemes novadā, kā arī reģionālos pārvadājumus Ogres-Aizkraukles un Pierīgas maršrutu tīkla dalās.  

 

Informāciju sagatavoja: AS “Liepājas autobusu parks” valde